دومین همایش استانداردهای وب و Open Web Platform

همون طور که اولین همایش استانداردهای وب و Open Web Platform را در تیرماه سال گذشته برگزار کردیم امسال هم تصمیم گرفتیم دومین همایش را در مهرماه برگزار کنیم.

تاریخ همایش
یکی از مواردی که چند بار دستخوش تغییر شد تاریخ برگزاری همایش شد، طبق تصمیمی که داشتیم همه ساله در تیرماه برگزار کنیم که امسال تاریخ مد نظر مصادف با ماه مبارک رمضان شد که برگزاری همایش مقدور نبود و تصمیم گرفتیم در مرداد ماه برگزار کنیم، با توجه به اینکه قصد داریم در سطح بالاتری همایش را برگزار کنیم و برنامه های جانبی هم در کنار همایش داشته باشیم این همایش به شهریور ماه موکول شد، متاسفانه علیرغم تلاشی که داشتیم برنامه های مد نظر به شهریور ماه نرسید و ناچار شدیم همایش را به تاریخ دیگری موکول کنیم با توجه به تعطیلی های متعدد آخر هفته که برگزاری هر همایشی را بدلیل مسافرت ها دشوار میکنه و همایش کاربردپذیری پیش رو در آبان ماه نهایتا تصمیم گرفتیم همایش را به مهرماه موکول کنیم، تاریخی که اعلام کردیم ۲۵ مهرماه بود ولی چهارشنبه ۲۴ مهرماه تعطیل هست و تعطیلی چهارشنبه باعث میشه تا پنج شنبه روز مناسبی برای همایش نباشه بنابراین همایش را یک هفته زودتر و در تاریخ ۱۸ مهرماه برگزار خواهیم کرد.

موضوعات همایش
امسال تصمیم گرفتیم تا موضوعات بیشتری را به همایش اضافه کنیم، موضوعاتی در حوزه Open Web Platform، Semantic Web, Linked Data, CSS3, HTML5, Mobile Web, SVG, Internationalization و علوم وب به همایش امسال اضافه شد.

مقالات دریافتی
رویکردی که سال گذشته داشتیم انتخاب سخنرانانی بود که در حوزه وب فعالیت های چشمگیری داشتند، امسال دریافت مقالات را هم به همایش اضافه کردیم. در حدود ۳۰ مقاله در این زمینه دریافت شد، سطح کیفی مقالات خیلی خوب بود و اینکه استانداردهای وب و Open Web Platform مورد توجه بسیاری قرار گرفته بود نشون داد که همایش سال گذشته تاثیر بسیار خوبی داشته، برخی از مقالات در حوزه طراحی وب بود ولی با توجه به رویکردی که برای همایش داشتیم اولویت ما انتخاب موضوعاتی در حوزه استانداردهای وب، اوپن وب پلتفرم و علوم وب بود. که در نهایت ۹ ارائه به عنوان ارائه های نهایی انتخاب شد.

owp1392

دومین همایش
همون طور که نوشتم دومین همایش امسال روز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ برگزار میشه و در کنار ارائه ها چند کارگاه آموزشی هم خواهیم داشت که بزودی در وب سایت همایش اعلام میشه.
موضوعات برخی از ارائه های امسال عبارتند از:
افشین مهربانی – Web Worker
سالار کابلی – SVG
امیرعباس عبدلعلی – CSS3
مهدی طاهری – Web Ontology
محسن براتی – CSS3
امیر لطیفی – Mobile Web
که عناوین و چکیده موضوعات بزودی در وب سایت همایش درج خواهد شد.

برنامه های جانبی
یکی از مسایلی که از همایش امسال مدنظرمون هست این هست که صرفا برگزاری همایش نباشه و برنامه های جانبی و ادامه داری هم داشته باشیم تا سطح محتوا در این زمینه را هم ارتقاء بدیم که برنامه ای که باعث تاخیر اولیه در این زمینه شد تهیه محتوا در این زمینه بود که سعی خواهیم کرد که در همایش امسال معرفی کنیم.

برگزاری همایش مستقل کار دشواری هست و امیدوارم با سطح کیفی خوب همایش این تاخیرها را جبران کنیم.

وب سایت دومین همایش استانداردهای وب و Open Web Platform
صفحه فیس بوک همایش
صفحه گوگل پلاس همایش
در توییتر @openwebplatform

2 فکر می‌کنند “دومین همایش استانداردهای وب و Open Web Platform

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *