بازی: من چطور از توییتر استفاده می‌کنم؟

آرش زاد یک بازی وبلاگی در مورد استفاده از توییتر را شروع کرد، من هم در این مطلب نحوه استفاده ام از توییتر را به عنوان یک تجربه شخصی می‌نویسم.

twitter

اولین نکته ای که در مورد توییتر برای من هست داشتن دو اکانت مجزا هست، دلیل این مجزا شدن اکانت ها بازخوردهایی بود که دریافت کردم، مدتی هم به صورت روزانه مخصوصا فوتبال و هم در مورد وب توییت میکردم، از هر دو گروه من را فالو میکردند ولی یکباره فضای توییتر من متفاوت میشد و برای برخی از فالورها خسته کننده میشد به همین دلیل اکانت های توییترم را جدا کردم و الان دو اکانت شخصی @۲۱aban و @parhamb را دارم و چند اکانت دیگه که مربوط به شرکت و سایر فعالیت ها هست.

ابزارهای استفاده از توییتر
من از توییت دک و گاها توییتر برای مک در دسکتاپ و توییتر برای اندروید و فیلپبورد ( در صورتی که نتونستم از فیلترینگ عبور کنم ) برای موبایل استفاده میکنم، به ندرت از توییتر برای وب استفاده میکنم.
بدلیل داشتن چند اکانت توییت دک بهترین ابزار برای مدیریت و خواندن مطالب هست و دو ستون اول را به خواندن توییت ها اختصاص میدم و چند ستون هم برای سرچ های خاص و دنبال کردن تگ ها هست، روی یک مانیتور دوم همیشه توییتر را دارم چون مدتی هست که توییتر بیشتر برای من جنبه یک خبرخوان را دارد.

استفاده از لیست‌ها
یکی از مهترین کاربردهای توییت دک برای من اضافه کردن لیست های خاص هست که افرادی که فالو میکنم را هر کدوم را توی یک دسته قرار میدم و توییت هاشون را میخونم، بعضی از گروه های خاص هستند که اگر مدتی هم به توییتر دسترسی نداشتم حتما بعدا توییت هاشون را میخونم.

استفاده از فیو
گزینه فیو را به ندرت استفاده میکنم، مگر برای مطالبی که واقعا مهم باشند یا گاها به عنوان یک ابزار برای نشانه گذاری استفاده میکنم. سعی میکنم مطالبی را که فیو میکنم واقعا مطالب مورد علاقه ام باشه.

تجربه توییت در چارگون
طی چند سال گذشته من حضور در شرکت چارگون را تجربه کردم، از اولین فیدبک هایی که از چند نفر از دوستان و همکاران گرفتم این بود که “تو چقدر توییت میکنی!” بعد که یک نگاهی به محتوای توییت هام انداختم دیدم بعضی از توییت ها واقعا نیاز نیست توییت بشه و خیلی کم توییت میکنم و گاهی هم توییت نمیکنم و سعی کردم استفاده مفیدتری از توییتر بکنم.

تاثیر توییتر در وبلاگ نویسی
یکی از اتفاقاتی که طی چند سال گذشته و بعد از استفاده از توییتر افتاد افت شدید وبلاگ نویسی بود که به شخصه من که توی چند وبلاگ خیلی مستمر می‌نوشتم خیلی کمتر شد و گاها حتی ماه ها مطلبی منتشر نمیکردم.

3 فکر می‌کنند “بازی: من چطور از توییتر استفاده می‌کنم؟

  1. بازتاب: بازی: من و توییتر | وبنویس

  2. بازتاب: بازی: من چگونه از توییتر استفاده می‌کنم؟ « روزنوشت

  3. بازتاب: بازی: من چطور از توییتر استفاده می‌کنم | يک عباسی ، يک استکان حرف

دیدگاه‌ها بسته هستند.